יו"ר מפעל הפיס ויו"ר קק"ל משלבים כוחות במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים בגליל העליון

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי ויו"ר קק"ל דניאל עטר החליטו לשתף פעולה ולהירתם בכל הכוח במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים קדמה באזור הצפון.

בפורום מיוחד שהתכנס היום ביזמתו של יו"ר מפעל הפיס נפגשו עטר ויצחקי יחד עם ראש המועצה האזורית גליל עליון גיורא זלץ, יו"ר ההסתדרות הציונית אברהם דובדבני, מנכ"לית ארגון קדמה תירא אל כהן, ויו"ר החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד. בפגישה, שהתקיימה במועצה האזורית הגליל העליון, דנו המשתתפים ברצון להרחיב את הפעילות בכפרי הסטודנטים באזור הצפון, זאת מתוך מטרה לייצר צוות עבודה משותף של כלל הגורמים ולתמוך את הפעילות מכל ההיבטים. כמו כן יצאו המשתתפים לסיור משותף בכפר הסטודנטים של קדמה במשגב עם.

יו"ר קק"ל דניאל עטר הציג בפגישה את המטרה של ארגונו להביא חצי מיליון תושבים לגליל ומיליון תושבים לנגב. עטר הסביר כי הסיכוי באזור טמון בהשקעה נרחבת בסטודנטים בפרט ובצעירים בכלל. "אנחנו רוצים שצעירים שמגיעים ללמוד בגליל יישארו בו גם אחרי תקופת הלימודים. אין יותר טוב מסטודנטים כדי להניע תהליך של הגדלת האוכלוסיה באזור", אמר עטר, "צריך ליצור את המעטפת המדויקת כדי שהסטודנטים יישארו כאן. אנחנו כבר פועלים ויש לנו עוד כמה רעיונות בנושא. אנחנו שמחזיקים היום בעמדות מפתח שיש בהן את היכולת להשפיע על עתיד הגליל מחובתנו לפעול עכשיו ומהר". 

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי שיזם את המפגש אמר: "מפעל הפיס משקיע משאבים רבים ותומך את פעילותם של כפרי הסטודנטים בפריפריה החברתית והגאוגרפית בכל רחבי הארץ. הרחבנו ונמשיך להרחיב את הפעילות של כפרי הסטודנטים באזור הצפון, כך שכל מי שירצה לגור פה ולהתנדב יוכל לעשות זאת. המטרה היא לחזק את הגבול הצפוני בכוח משמעותי של צעירים".

ארגון קדמה פועל לחיזוק ההתיישבות הכפרית באמצעות כפרי סטודנטים, ארגון נוער, שנת שירות ובקרוב מתרחב להקמת קהילות צעירים עבור בוגרי הכפרים וצעירים המחפשים קהילה עם משמעות. קדמה מובילה כיום את תנופת ההתיישבות החדשה בישראל. ארגון קדמה מורכב מקהילה צעירה ומגוונת בעלת חזון משותף - מאות צעירים, סטודנטים ובוגרים החברים בקדמה בוחרים להתיישב ביישובים צמודי גדר שרבים מהם הם יישובים מדולדלים באוכלוסייה ונטולי צעירים. חברות וחברי קדמה בוחרים להתיישב דווקא ביישובים שבמידה מסוימת נשכחו על אף חשיבותם הגיאוגרפית והערכית. הסטודנטים והשינשינים כיום מובילים מגוון רחב של פרויקטים חברתיים ביישובי הסביבה בתחומי החינוך, התרבות, הקהילה והחקלאות. מטרת העל של כלל הפרויקטים היא ליצור ולהזרים דם צעיר ליישובים המרוחקים בעלי החשיבות הלאומית.

בתמונה: יו"ר ההסתדרות הציונית, אברהם דובדבני. יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי. יו"ר החטיבה להתיישבות, גאל גרינוולד. מנכ"לית ארגן קדמה, תירא אל כהן. ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ הפיס
מלגות הפיס
11 בדצמבר 2019

פרס השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ומפעל הפיס ליחידות צעירים מצטיינות

מועד הגשת המועמדויות הוארך עד ה-19 בדצמבר
15 במאי 2019

80 מלגות חולקו לסטודנטים תושבי גבעתיים

שעות ההתנדבות של הסטודנטים כוללות הדרכה וליווי בני נוער במרכזי הנוער העירוניים, חונכות אישית, ליווי ומפגש חברתי לאוכלוסיית הגיל השלישי במסגרת הרווחה, פעילות במסגרת מדור הצעירים של עיריית גבעתיים ועוד
6 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס רו"ח אביגדור יצחקי סייר יחד עם חברי ועדת הביקורת של מפעל הפיס בכפר הסטודנטים של עמותת איילים בלוד

"שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מפעל הפיס מאפשר לנו לפעול בכל רחבי הארץ ולנתב את הכוחות הצעירים לטובת עשיה ציונית משותפת"
14 בינואר 2019

יו"ר מפעל הפיס סייר במכללת תל חי ונפגש עם סטודנטים בתכנית עתידים – צוערי פיס לשלטון המקומי

במסגרת התכנית, עוברים הסטודנטים הכשרה ייחודית הנמשכת לכל אורך התואר ולאחריהן משתלבים לתקופה של ארבע שנים, לפחות, במשרות מובילות ברשויות המקומיות בפריפריה, בדגש על הנגב והגליל.
14 באוקטובר 2018

מלגות בסכום של 760 אלף ₪ חולקו לסטודנטים ביוקנעם

ביום חמישי, ה-11 באוקטובר 2018, התקיים טקס הענקת מלגות מפעל הפיס ל-76 סטודנטים, בשיתוף עיריית יוקנעם. במסגרת קבלת המלגה, הסטודנטים מתנדבים למען הקהילה בעיר ומרחיבים בכך את מעגל הנתינה והתרומה לקהילה
לעוד מלגות הפיס