מפעל הפיס ומועצה אזורית מטה אשר העניקו מלגות לסטודנטים תושבי העיר

בתחילת חודש אוגוסט 2018 התקיים טקס הענקת מלגות מפעל הפיס לסטודנטים תושבי המועצה, בשיתוף מועצה אזורית מטה אשר. השנה חולקו 35 מלגות ובשנה הבאה המכסה תגדל לכ-75 מלגות לסטודנטים. במסגרת קבלת המלגות על סך 10,000 ₪ כל אחת, בתקצוב משותף של מפעל הפיס והמועצה האזורית מטה אשר, הסטודנטים מתנדבים למען הקהילה במועצה.

בטקס חלוקת המלגות שנערך ביום חמישי (ה-2/8/2018), חולקו 35 מלגות לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון ושני, על סך 350 אלף שקלים, בסיוע מפעל הפיס ובשיתוף המועצה האזורית מטה אשר. כל סטודנט קיבל מלגה על סך 10,000 ש"ח בתקצוב משותף של מפעל הפיס והמועצה האזורית מטה אשר, ותרם 130 שעות בשנה להתנדבות בקהילה עם מגוון קהלי יעד: ילדים, בני נוער, מבוגרים, קשישים, עולים חדשים, נשים ועוד.

הסטודנטים מבצעים שעות התנדבות במסגרת גופים קהילתיים/עירוניים שונים. בין הפעילויות שמלגאי מפעל הפיס הובילו: עבודות צביעה, ניקיון ושתילת צמחים במרכז התעסוקה של הוסטל לבעלי צרכים מיוחדים, הממוקם בבוסתן הגליל. הפעילות של הסטודנטים כוללת גם את שני הכפרים הערבים במועצה האזורית עראמשה ושיח' דנון.

דועא, סטודנטית למדעי הרפואה וביולוגיה באוניברסיטת חיפה, ריכזה את הפעילות לצעירים במתנ"ס ביישוב שיח' דנון שבו היא מתגוררת סיפרה כי כי היא סייעה בארגון פעילויות קהילתיות לכל הכפר ואף השתתפה במשלחת סיוע לפליטים ויתומים ביוון וזו הייתה חווית נתינה משמעותית ומיוחדת. נטע רז מבוסתן הגליל, סטודנטית להוראה במכללה לחינוך גורדון בחיפה, מסכמת: "נוצר חיבור מיוחד בין החבר'ה הצעירים לקהילה".

בתמונה: מקבל מלגה מידי נציג מפעל הפיס

ארז גרניט, מנהל תחום מלגות במפעל הפיס: "בהתנדבותם של הסטודנטים יש שרשרת של נתינה. גם אלו שקיבלו סיוע מהסטודנטים ימשיכו להתנדב בקהילה וזאת מטרתנו - יצירת מעגלי נתינה. אנו רואים את החינוך כהשקעה בעתידנו וככל שהמדינה מתקדמת ומתפתחת יותר, כך גוברת חשיבותו של החינוך כנותן הזדמנות שווה לחיים הבוגרים. מפעל הפיס שמח להיות שותף בחלוקת מלגות לסטודנטים".

בתמונה: מקבלת מלגה מידי נציג מפעל הפיס
מלגות הפיס
23 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס ויו"ר קק"ל משלבים כוחות במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים בגליל העליון

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי ויו"ר קק"ל דניאל עטר החליטו לשתף פעולה ולהירתם בכל הכוח במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים קדמה באזור הצפון
15 במאי 2019

80 מלגות חולקו לסטודנטים תושבי גבעתיים

שעות ההתנדבות של הסטודנטים כוללות הדרכה וליווי בני נוער במרכזי הנוער העירוניים, חונכות אישית, ליווי ומפגש חברתי לאוכלוסיית הגיל השלישי במסגרת הרווחה, פעילות במסגרת מדור הצעירים של עיריית גבעתיים ועוד
6 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס רו"ח אביגדור יצחקי סייר יחד עם חברי ועדת הביקורת של מפעל הפיס בכפר הסטודנטים של עמותת איילים בלוד

"שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מפעל הפיס מאפשר לנו לפעול בכל רחבי הארץ ולנתב את הכוחות הצעירים לטובת עשיה ציונית משותפת"
14 בינואר 2019

יו"ר מפעל הפיס סייר במכללת תל חי ונפגש עם סטודנטים בתכנית עתידים – צוערי פיס לשלטון המקומי

במסגרת התכנית, עוברים הסטודנטים הכשרה ייחודית הנמשכת לכל אורך התואר ולאחריהן משתלבים לתקופה של ארבע שנים, לפחות, במשרות מובילות ברשויות המקומיות בפריפריה, בדגש על הנגב והגליל.
14 באוקטובר 2018

מלגות בסכום של 760 אלף ₪ חולקו לסטודנטים ביוקנעם

ביום חמישי, ה-11 באוקטובר 2018, התקיים טקס הענקת מלגות מפעל הפיס ל-76 סטודנטים, בשיתוף עיריית יוקנעם. במסגרת קבלת המלגה, הסטודנטים מתנדבים למען הקהילה בעיר ומרחיבים בכך את מעגל הנתינה והתרומה לקהילה
לעוד מלגות הפיס