אולם הספורט המודרני והמשודרג נחנך בהר חברון

באירוע מרגש ומרשים (שהתקיים ב-ב' בטבת התש"ף, 30 לדצמבר 2019) במעמד שרת התרבות והספורט, תא"ל במיל' מירי רגב, ראש מועצת הר חברון, מר יוחאי דמרי וראש אגף הקצאות במפעל הפיס, מר קובי בנבניסטי, נחנך היום אולם ספורט חדיש ומקצועי באזור התעשיה "מיתרים" בהר חברון. הקמת האולם התאפשרה הודות לסיוע משמעותי בעלויות ההקמה שניתן על ידי מפעל הפיס בסך של 6.4 מיליון ₪. המבנה עוצב ע"י האדריכל אלעד גיבור, עלות הקמתו מוערכת בכ-17 מיליון שקלים ושטחו ישתרע על פני 1744 מ"ר*.

האולם שאובזר בכלים וציוד מקצועיים, יכלול בין היתר סטודיו ריקוד, חדרי אפסון, שירותים וחדרי הלבשה ברמת גימור גבוהה ויהיה נגיש ומותאם לאנשים עם מוגבלויות. בנוסף, המכשור המודרני אשר מאפיין את האולם, כולל רצפת פרקט בחדר החוגים, סלים מתכווננים, וכ-300 כסאות נשלפים החוסכים מקום בטריבונת הישיבה, ואמורים לשמש כתוספת ל-490 מושבים קיימים באירועי תרבות וכנסים אחרים. רצפת האולם היא פוליאוריטאן מוקצף, הנחשבת ליקרה ביותר למגרשי כדורסל.

שטח האולם מתפרש על פני 1744 מ"ר, ועלותו מוערכת בכ-17 מיליוני שקלים, מתוכם סייע מפעל הפיס בסכום כולל של 6.4 מיליון ₪. במימון הפרויקט השתתפו גם הטוטו, משרד השיכון, משרד הנגב והגליל וגורמים נוספים. את המתקן ניתן לראות כבר מרחוק, כשמעין "חללית אליפטית" המכוונת באלכסון השמיימה נמצאת על גג המבנה ונראית ממרחק רב. את הגמלון האליפטי של המבנה מקשט שלט המועצה אשר מואר לקראת שעות הלילה, כמגדלור של התרבות והספורט באזור.

בתמונה: אולם ספורט חדיש ומקצועי באזור התעשיה "מיתרים" בהר חברון

מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, מר קובי בנבניסטי: "אנחנו שמחים להיות פה איתכם היום ולחנוך את אולם הספורט המשודרג במועצה המקומית הר חברון. מפעל הפיס השקיע משאבים רבים בקידום הפרוייקט ושידרוגו כדי להפוך את אולם הספורט למבנה רב תכליתי שיוכל לענות על קשת רחבה יותר של צרכי הרשות המקומית ותושביה. לצורך כך, אישרנו את הגדלת המבנה כך שיוכל לאכלס גם ארועי תרבות, מופעים והצגות ואנחנו בטוחים שתושבי הר חברון ייהנו ממנו לעוד שנים רבות".

בזכות הפיס
5 בינואר 2020

הפעלת מוקד לשירותי רפואה דחופה גם בשעות הלילה בערערה בנגב

מיזם משותף של הרשות המקומית, משרד הבריאות ומפעל הפיס להפעלת מוקד שייתן מענה רפואי לתושבי האזור גם לאחר שעות הפעילות של קופות החולים
12 בדצמבר 2019

נחנך מרכז קהילה, ספורט ופנאי בשכונת האגמים בנתניה

המרכז החדשני הוקם על ידי העירייה, במימון מפעל הפיס, בהשקעה של למעלה מ – 10 מיליון שקלים
9 בדצמבר 2019

במעמד ראש העיר ונציגת מפעל הפיס נחנכה הגלריה העירונית החדשה לאמנות עכשווית ברמת השרון

מפעל הפיס הקצה סכום של כ- 9 מיליון שקלים לטובת הפרויקט
23 בספטמבר 2019

נחנך מתחם הסקייטפארק של לוד

הפארק נבנה הודות לסיוע של מפעל הפיס בהשקעה של כ- 7 מיליון ₪
20 באוגוסט 2019

שנת הלימודים הקרובה נפתחת בבשורה גדולה לילדי הגנים בבית שמש: עיריית בית שמש ומפעל הפיס ישפצו בכ- 4.5 מיליון ₪

בשורה לילדי הגנים לקראת פתיחת שנת הלימודים: הצללה, מתקני חצר חדשים, ושיפוץ בגני ילדים בשווי 4.5 מיליון ₪
לעוד בזכות הפיס