יום הקשיש הבינלאומי בצל הסגר: מיזם "מתחברים" של מפעל הפיס והשלטון המקומי יוצא לדרך

מפעל הפיס והשלטון המקומי ממשיכים לתמוך באוכלוסייה הוותיקה בישראל במסגרת התכנית הלאומית להפגת הבדידות - לצד הפעילות השוטפת והסבת שעות התנדבות המלגאים לצורך מערך סיוע לאזרחים הוותיקים, רכש מפעל הפיס אלפי מערכות טאבלט ייעודיות בסך כולל של כ- 10 מיליון ₪.

מפעל הפיס והשלטון המקומי רכשו מחברת סלקום אלפי מערכות מתקדמות לניהול שיחות וידאו על גבי טאבלט מותאם, שיסייעו בהפגת הבדידות של האזרחים הוותיקים בצורה קלה, מהירה וידידותית וללא צורך במוכוונות טכנולוגית.

המכשיר, "מתחברים", שפותח על ידי תל-עד בשיתוף סלקום המספקת מוקד שירות ותמיכה טכנית, מבוסס על טאבלט שעבר תהליך של התאמה, במסגרתו הוסרו ממנו פונקציות מיותרות ובוצעו התאמות לאפליקציות המאפשרות ניהול שיחת וידאו.

המכשיר מגיע עם כרטיס SIM מובנה, הכולל גלישה ללא הגבלה וללא צורך ב- WIFI , שירותי תמיכה מרחוק והגעה לבית הלקוח.

המערכת תאפשר בנוסף קשר מבוסס וידאו מול שירותי הרווחה, מתן מענה פסיכולוגי לקשיש, בדיקות רפואיות און ליין של רופאי המשפחה ועוד.

התפשטות נגיף הקורונה הביאה עמה הטלת מגבלות חמורות על תנועת האזרחים הותיקים וכן חובת בידוד על אוכלוסיות בסיכון גבוה ובראשן אוכלוסיית האזרחים הוותיקים. מגבלות אלה העצימו את הבידוד החברתי של אוכלוסייה זו, אשר סובלת מתופעה זו גם בימי שגרה. תחושת הבידוד התעצמה לאור העובדה שישנו חלק לא מבוטל באוכלוסייה המתקשה ברמה הטכנולוגית, ועל כן לא יכלו אפילו להסתייע בטכנולוגיות הקיימות שאפשרו חוויה של שיחות וידאו.

בימי המשבר ועם הכרזת הממשלה על סגר שני, התחדד הצורך בפיתוח טכנולוגיות נגישות וידידותיות יותר לאזרחים הותיקים ופותח מכשיר "מתחברים" המאגד בתוכו שיחות וידאו לאזרח הוותיק מאפליקציית וואטס-אפ, זאת בלחיצת כפתור אחת פשוטה שלא מצריכה ידע טכנולוגי מוקדם ומתבצעת על גלישה בעזרת כרטיס sim מובנה. טכנולוגיה זו פותחה ויושמה על מכשיר טאבלט, אשר שולב במארז עם כפתורים פשוטים, גדולים וידידותיים לכל משתמש.

לטובת המיזם הקימה סלקום מוקד שירות ייעודי שיתמוך במספר שפות: עברית, ערבית ורוסית, ויפעל בין השעות: 08:30 - 17:00. בנוסף תספק סלקום שירות מרחוק, ובמידת הצורך גם שירות פרימיום הכולל החלפת הערכה בהגעה פיזית לבית הלקוח.

הפרויקט הלאומי שמוביל מפעל הפיס להפגת הבדידות בקרב האזרחים הוותיקים בישראל משלב פעילות של אלפי מתנדבים בשטח, תיאום ושיתוף פעולה עם גופי מתנדבים נוספים שפועלים בתחום, פעילות הסברתית להעלאת המודעות והשקעת משאבים משמעותיים בתכניות של הרשויות המקומיות במסגרת הקהילה. לצד הפעילות הנ"ל, מפעל הפיס והשלטון המקומי החליטו לרתום גם את עולם הטכנולוגיה למען רווחתם של האזרחים הותיקים. בימים הקרובים יפרסם מפעל הפיס "קול קורא" לרשויות המקומיות ויזמין אותן להגיש בקשות לקבלת המערכות החדשות. בנוסף, יאפשר מפעל הפיס להשתמש בהקצאות שהוא מעמיד לרשות הרשויות המקומיות כדי לממן הרחבה של הפרויקט וקניית ציוד נוסף.

החלטה נוספת שהתקבלה בדירקטוריון מפעל הפיס היא להקצות סכום נוסף על סך 1.6 מיליון ₪ לכל שנה, במשך שנתיים, לטובת הרחבת תכנית "פיס מחבר" לחיזוק והעצמת האוכלוסיות הוותיקות ברשויות המקומיות.רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס: "מפעל הפיס מבקש להצדיע גם ביום זה לכל אוכלוסיית האזרחים הותיקים בישראל. אנחנו יודעים שאלה ימים לא פשוטים בכלל עבורכם. נעבור אותם יחד! כמי שחרט על דגלו את שיפור איכות חייכם ובעיקר את המלחמה בתופעת הבדידות, אנחנו מבטיחים שנמשיך לעשות הכל כדי שאף אחד לא ישאר לבד". בהזדמנות זאת אני מבקש גם להודות באופן אישי לחברי דירקטוריות מפעל הפיס שאישרו את המיזם ולכל עשרות אלפי מלגאי הפיס שניצבים בחוד החנית של העשייה הברוכה בתחום זה".

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "הקורונה העמידה אנשים רבים במצב של בדידות וסגר קשים וממושכים. בזמן שרובנו חזרנו לשגרה, אזרחים ותיקים רבים נותרו תחת מגבלות חמורות ועדיין חוששים ממפגשים חברתיים. הפרויקט הזה נועד לאפשר לאותם אזרחים את אמצעי הקשר הטובים ביותר עם יקיריהם. יחד עם מפעל הפיס אנחנו ממשיכים לתת מענה לחברה הישראלית".

אבי גבאי מנכ"ל קבוצת סלקום אמר: "אנחנו שמחים להעמיד את היכולות הטכנולוגיות של סלקום ללמתן מענה דיגיטלי שיאפשר לסבתות ולסבים שלנו להיות מחוברים ונגישים גם בוידאו".

למען הקהילה
2 בספטמבר 2020

בשורה לעולם הקולנוע: משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס יעבירו 16 מיליון ₪ להצלת הענף  

המהלך יחזיר למעגל העבודה למעלה משנים עשר אלף עובדים בתחום
18 באוגוסט 2020

פרויקט "האמבולנס החכם" של מגן דוד אדום בשיתוף מפעל הפיס יוצא לדרך

בימים אלה ובשיתוף פעולה עם מפעל הפיס יצרו במד"א פרויקט מיוחד שמטרתו - שינוע חולי קורונה מאומתים ללא מגע
15 ביולי 2020

'כוכבי הצפון של מפעל הפיס': חיזוק הרפואה בצפון

תוכנית רב שנתית חדשה, ביוזמת הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן ובמימון מפעל הפיס, אשר השקיע במיזם למעלה מ-4 מיליון ₪
23 ביוני 2020

השלטון המקומי ומפעל הפיס מתגייסים לאפשר את "בית הספר של החופש הגדול"

השלטון המקומי ומפעל הפיס יעניקו מלגות לסטודנטים בסך כולל של 50 מיליון ₪ לסטודנטים שישמשו כתומכי הוראה במסגרת התכנית "בתי הספר של החופש הגדול" שיפעלו ברשויות המקומיות בכל רחבי הארץ
14 ביוני 2020

המיזם הלאומי של מפעל הפיס ומד"א להצבת מכשירי החייאה (דפיברילטורים) במרחב הציבורי, יוצא לדרך

מפעל הפיס ומד"א התחילו להציב את ערכות ההחייאה בנקודות המכירה במסגרת המיזם הלאומי המשותף. במסגרת הפרויקט ייפרסו ברחבי הארץ 600 מכשירים מתקדמים בעלי תקשורת אלחוטית למוקד 101 של מד"א
לעוד למען הקהילה