מחשבה יוצרת מציאות

בהגרלת הלוטו שנערכה ביום שלישי, ה-28/7/2020 נולד מיליונר חדש אשר זכה בסכום של 30 מיליון שקלים. יום למחרת ההגרלה, הגיע הזוכה, בשעות הבוקר, מלווה באשתו לבית מפעל הפיס.

הזוכה, בסוף שנות ה-40 לחייו, מתגורר באחד מהישובים באזור המרכז, ובעל עסק עצמאי בתחום העיצוב. הזוכה ממלא מזה כשנתיים, טופס לוטו קבוע כמעט בכל הגרלה. לזוכה אין מספרים קבועים או שיטה מיוחדת בה הוא ממלא את הטופס. "לפעמים אני בוחר מספרים באופן ידני ובמקרים אחרים אני נותן למכונת הלוטומט לבחור עבורי את המספרים. הטופס שזכה היה דווקא זה של הלוטומט", סיפר הזוכה בהתרגשות.

עוד סיפר הזוכה: "לפני כשנתיים עשיתי שינוי משמעותי בחיים, מעובד שכיר הפכתי להיות עצמאי בתחום שאני מאוד אוהב. בחודש הראשון שהפכתי להיות עצמאי זכיתי בכמה אלפי שקלים בלוטו והרגשתי שמדובר בסימן, ושבטוח אזכה בפרס הראשון – כל עוד אמשיך לנסות. ה'מדד' שלי בחיים לכל דבר ועניין הוא – שאם אני מרגיש טוב עם מהלך מסוים אני ממשיך ולא עוצר. ידעתי שלא רחוק היום בו אזכה בפרס הראשון בלוטו, אם רק אתמיד בקו המחשבה החיובי. השתעשעתי לא מעט ברעיון שכבר זכיתי ושיש לי מיליונים פנויים בבנק'".

"לקראת ההגרלה האחרונה, כשראיתי שגובה הפרס הוא 30 מילון שקלים, עשיתי לראשונה 'תרגיל עם עצמי', בו רשמתי את סכום הזכייה של הפרס הראשון בשיק, שאני ואשתי המוטבים שלו. את השיק הכנסתי לכיס צדדי בארנק ולא סיפרתי לאף אחד. בנוסף, נכנסתי לאתר מפעל הפיס למדור 'סיפורי זוכים', ושמרתי כמה תמונות של זוכים עם השיק בטלפון שלי, בסוג של אשליה שאחד מהם הוא בעצם אני. למעשה, כבר דמיינתי איך בבית מפעל הפיס נותנים לי שיק ומסיכה ומצלמים אותי".

למחרת ההגרלה, בשעות הבוקר המוקדמות, נכנס הזוכה לאתר מפעל הפיס וגילה כי יש זוכה בפרס הראשון. "השוויתי את תוצאת ההגרלה מול המספרים על גבי הטופס שלי, ובשורה התשיעית אני מגלה כי יש לי רצף מספרים מלא של 6 + המספר החזק. תחילה לא האמנתי, בדקתי שוב, ואח"כ שוב ושוב. אולי, עשר פעמים בדקתי עד שהתקשרתי לאשתי, שהייתה בדרכה לעבודה ואמרתי לה: 'עזבי הכל ובואי הביתה! אנחנו צריכים לנסוע לבית מפעל הפיס, כי זכינו ב-30 מיליון שקלים בלוטו!'. ואכן, אשתי עשתה 'אחורה-פנה', אספה אותי וביחד נסענו לתל אביב".

כשנשאל מה בכוונתו לעשות עם כספי הזכייה, ענה: "קודם כל, רכב חדש לאשתי. סכום מסוים אשים בצד עבור עתיד ילדנו. אני לא רוצה שיהיה חסר להם דבר בחיים. את יתרת הכסף אשקיע בתבונה, על מנת שהכסף ישמש כבטחונות עבור משפחתי. אני ואשתי לא נפסיק לעבוד, ואנחנו נמשיך את חיינו, בלי לעשות שינויים משמעותיים מלבד מעבר לבית חדש וגדול יותר".

בתמונה: הזוכים בפרס הראשון בלוטו

הזוכים כבר יודעים היכן הם עתידים לגור. "לפני שבועיים, אבי, זכרונו לברכה, הופיע לי בחלום. הסיטואציה בחלום הייתה שרציתי לרכוש פריט אמנות לבית בו אני מתגורר כיום. אבי אמר לי משפט: 'בשביל מה אתה צריך את זה? זה הרי לא בית שלך'. למחרת בבוקר, כשהחלום היה עוד טרי בראש, הייתי בסידורים באחד מיישובי הסביבה, וראיתי בית צמוד קרקע העומד למכירה. הסתקרנתי והתקשרתי למספר הטלפון שהופיע על השלט וקבעתי לראות את הבית ביחד עם המתווך. סכום הכסף המבוקש עבור הבית לא היה בהישג יד, אבל משהו באנרגיות של המקום סחף אותי. כשנכנסתי לבית אכן הרגשתי את האנרגיות, החלטתי שזה הולך להיות הבית בו אני, אשתי וילדיי נגור בו. אישתי, שהייתה איתי אמרה לי: 'אתה יודע שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לרכוש את הבית, אז אולי לא נבזבז יותר מדי את הזמן של המתווך ופשוט נגיד לו שהבית לא מתאים לנו'. לא הסכמתי איתה, התעקשתי ואמרתי לה: 'תראי שבקרוב מאוד אנחנו עוברים לגור כאן', והתחלתי לתאר בפניה איך הייתי רוצה לעצב את הבית, היכן בחצר הייתי מקים בריכה ופינות נוי, אפילו התחלתי לרקוד בסלון. אשתי לא האמינה שלא רחוק היום, והחלום לשדרג את ביתנו הולך להתגשם. בדרכנו לבית מפעל הפיס התקשרתי למתווך, שעדכן אותי שהנכס פנוי. בתחילת שבוע הבא אני מתכוון להתחיל להתניע את תהליך הרכישה".

דפנה נעים-שאול, סמנכ"לית שיווק, מכירות ופרסום במפעל הפיס: "התרגשתי עד מאוד לפגוש את זוג הזוכים המאושרים ולשמוע את סיפורם. במיוחד שמחתי לשמוע כיצד הם מתכוונים להגשים חלומות עבור בני המשפחה".

סיפורי זוכים
15 בספטמבר 2020

מתנה לשנה החדשה: חשב שזכה ב-750 אלף ₪ וגילה בתדהמה כי זכה בפרס השני הגבוה ביותר על סך 6 מיליון ₪!

במפעל הפיס הדגישו כי מדובר בפרס השני הגבוה ביותר שזכו בו מאז הוגדלו הפרסים באוגוסט 2019 וכן כי מאז חודש מאי 2015 לא חולק פרס שני בגובה זה
28 ביולי 2020

האור הדולק ובעלת הדוכן שסימנה את הדרך....

ביום א' 26/7/2020 הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו על סך 1.5 מיליון ₪ מההגרלה שנערכה בתאריך 14/7/20
21 ביולי 2020

מיליון וחצי ₪ כבר ניתנו למשפחה המאושרת, בעיצומה של הכנת כריכים לחיילי צה"ל

אחרי 5 פעמים ברציפות שהטופס ששלח תושב אזור הדרום זכה בסכומים קטנים, הוא גילה שזכה פעם שישית והפעם במיליון וחצי ₪
20 ביולי 2020

אחרי כמה זכיות 'קטנות' נולד מיליונר חדש, יחיד, נחמד ו...מאופק במיוחד

בבוקר יום א', ה-12/7/2020, הגיע למשרדי מפעל הפיס הזוכה הגדול בפרס השני ב"דאבל לוטו" על סך 4.5 מיליון ₪ מההגרלה שנערכה ביום 7/7/2020
24 ביוני 2020

חגיגה של זוכים

למשרדי מפעל הפיס הגיעו שמחים ונרגשים שלושת הזוכים בפרס השני בהגרלת הלוטו שהתקיימה ב-13/6/2020
לעוד סיפורי זוכים