פעמיים פרס שני, פעמיים מיליון וחצי ₪

נבואה שמגשימה את עצמה

בבוקר יום ד' 13/5/2020 הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה המאושר בהגרלה שנערכה ביום 12/5/2020, וזכה בפרס השני בדאבל לוטו בסך של 1.5 מיליון ₪. הזוכה, בשנות ה 60 לחייו, שמתגורר באחת מערי השפלה, יצא לפנסיה בחודשים האחרונים. הזוכה סיפר שהוא ממלא לוטו מידי פעם וזה תמיד לוטומט.

לפני שבוע הוא ואשתו שוחחו על התכניות לעתיד ועל רצונם לעבור דירה ולשדרג את חייהם, אשתו אמרה בבדיחות באותה שיחה שעכשיו כל שנותר הוא שהם יזכו בלוטו...

כשניגש לדוכן למלא טופס, נזכר במה שאשתו אמרה לו ו'חייך לעצמו'. בבוקר למחרת, הוא ניגש לדוכן ובדק את הטופס בעצמו, כפי שהוא עושה כל הזמן. מייד הבין שזכה והטלפון הראשון היה לאשתו, שעדיין עובדת, והוא אמר לה לבוא הביתה כי יש לו בשורה חיובית. הוא לא רצה למסור אינפורמציה נוספת בטלפון והמתין לה בבית. 

אשתו עזבה את עבודתה באמצע היום והתרגשה מאוד לשמוע שהם זכו בפרס השני. תכף ומייד הבינה שמשאלתם לעבור דירה תקרה מוקדם מן הצפוי! בני הזוג שומרים את סוד הזכייה לעצמם ובהמשך יספרו לילדיהם.

על טעויות משלמים – בטיול למצרים העתיקה

הזוכה בפרס השני בהגרלת הלוטו שהתקיימה ב-5/5/2020 הגיע בשעות הבוקר של יום חמישי, יומיים לאחר ההגרלה, לבית מפעל הפיס לממש את הזכייה ע"ס 1.5 מיליון ₪. הזוכה, מתגורר באחד היישובים סמוך לעיר חיפה, נשוי + 1 ועתיד לחגוג יום הולדת 60 בעוד פחות משבוע.

הזוכה, עוסק בתחום הנדל"ן, סיפר: "במשך ארבע השנים האחרונות אני נוהג לשלוח טופס לוטו פעם בשבוע. יש לי טופס לוטו עם 12 טבלאות קבועות המשמש אותי. ביום ההגרלה, הגעתי לדוכן מפעל הפיס, וכשהכנסתי את ידי לכיס גיליתי ששכחתי את הארנק בבית. היו לי כסף מזומן בכיס, שלא הספיק לרכוש טופס בן 12 טבלאות. לכן, באופן חריג שלחתי טופס עם 6 טבלאות. הייתי צריך לבחור, אילו טבלאות למלא. לקחתי טופס ריק מהזכיין והתחלתי למלא בהתאם למספרים הקבועים שלי. בטעות סימנתי מספר אחד אחר מתוך הטופס אותו אני שולח בדר"כ. כשהזכיין נתן לי את טופס ההשתתפות הסופי, והגעתי הביתה, שמתי לב שטעיתי בספרה אחת. שקלתי לחזור לזכיין ולבקש לבטל את הטופס ולמלא שוב, אבל משהו עמוק בפנים אמר לי לשחרר. אם המזל יחליט להפתיע, הוא כבר יפתיע".

כשנשאל כיצד גילה שהוא זכה בפרס השני, ענה הזוכה: "היום בבוקר הייתי בסידורים בבנק. אחר כך, הלכתי לשתות קפה בחנות שמוכרת בין היתר את מוצרי הפיס. ביקשתי מהזכיין שידפיס לי את תוצאת ההגרלה. אני אוהב תמיד לבדוק בעצמי את הטופס לפני שאני מבקש מהזכיין לבדוק אותו עבורי. הזכיין הדפיס לי את התוצאה, והתחלתי להשוות בין התוצאה למספרים אצלי בטופס. דווקא בשורה בה 'טעיתי' במספר – היא השורה בה הופיעו ששת המספרים הזוכים. בזמן שישבתי ראיתי על גבי מסך אצל הזכיין את טבלת סל הפרסים, והבנתי שאני הזוכה היחיד בפרס השני של אותה הגרלה. סיימתי את הקפה ויצאתי מהחנות, מבלי שאף אחד יודע, גם לא הזכיין, שאני מחזיק ביד טופס ששווה הרבה כסף. ידעתי שאני צריך להגיע לבית מפעל הפיס, אבל לא ידעתי איפה הוא נמצא. התקשרתי למוקד 144 וביקשתי מהם את מספר הטלפון של בית מפעל הפיס. כשהתקשרתי נתנו לי את הכתובת ומיד הגעתי לתל אביב, מבלי שאף אחד יודע".

הזוכה בפרס השני בלוטו

"בנסיעה בדרך הרהרתי לעצמי לראשונה מה אני הייתי רוצה לעשות עם כספי הזכייה", מוסיף הזוכה. "קודם כל אני רוצה להפתיע את אשתי. אני מתכנן לקחת את הצ'ק ולהביא לה אותו בזמן ארוחת הערב. צפויה לה הפתעה ענקית, אני בטוח שהיא מאוד תתרגש. בנוסף, הבן שלנו, שהוא מתחום ההייטק ומאוד מוצלח, מתגורר כבר כמה שנים באירופה. מיד, לכשיתאפשר, אני מתכוון ביחד עם אשתי לבקר אותו בפעם הראשונה. עוד החלטתי, שלפחות 20% מכספי הזכייה אתרום בסתר לנזקקים. כסף הרי 'בא והולך' והסכום שזכיתי בו לא משנה חיים, אבל כן יכול לעזור למי שידו אינו משגת. אני כאיש מאמין חושב, שכדי לקבל צריך לדעת גם לתת, ועכשיו יש לי הזדמנות לעשות זאת".

ביציאתו מבית מפעל הפיס נזכר הזוכה בחלום ישן שטרם הגשים, וכעת זו תהיה הזדמנות עבורו לעשות זאת. "כבר בתור ילד מאוד נמשכתי לתרבות של מצרים העתיקה, ומעולם לא בקרתי במצרים. עד כה אני צופה אדוק בתוכניות טבע והיסטוריה, וכל פעם שיש סדרה על הפרעונים אני משתדל שלא לפספס. אתכנן לי ולאשתי טיול חלומות במצרים, עם מדריך אישי, שייקח אותנו לכל המקומות שבמשך שנים ריתקו אותי".

סמנכ"לית שיווק מכירות ופרסום במפעל הפיס, דפנה נעים שאול: "אני שמחה ומברכת על הגשמת חלום למשפחות הזוכות, שלכל אחת סיפור מיוחד ומרגש משלה, ומאחלת לזוכים שייהנו מכספי הזכייה וישתמשו בהם בתבונה".

סיפורי זוכים
26 באוקטובר 2020

עם היציאה מסגר שני, שני מיליונרים חדשים

שני המיליונרים הראשונים של תחילת החזרה השנייה לשגרה זכו יחד במעל ל- 25 מיליון ₪
15 בספטמבר 2020

מתנה לשנה החדשה: חשב שזכה ב-750 אלף ₪ וגילה בתדהמה כי זכה בפרס השני הגבוה ביותר על סך 6 מיליון ₪!

במפעל הפיס הדגישו כי מדובר בפרס השני הגבוה ביותר שזכו בו מאז הוגדלו הפרסים באוגוסט 2019 וכן כי מאז חודש מאי 2015 לא חולק פרס שני בגובה זה
3 באוגוסט 2020

מחשבה יוצרת מציאות

הזוכה בהגרלת הלוטו ידע בעומק ליבו כי יום יגיע והוא יזכה בפרס הראשון. לפני ההגרלה שבה זכה כתב שיק על סך שלושים מיליון ש"ח
28 ביולי 2020

האור הדולק ובעלת הדוכן שסימנה את הדרך....

ביום א' 26/7/2020 הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו על סך 1.5 מיליון ₪ מההגרלה שנערכה בתאריך 14/7/20
21 ביולי 2020

מיליון וחצי ₪ כבר ניתנו למשפחה המאושרת, בעיצומה של הכנת כריכים לחיילי צה"ל

אחרי 5 פעמים ברציפות שהטופס ששלח תושב אזור הדרום זכה בסכומים קטנים, הוא גילה שזכה פעם שישית והפעם במיליון וחצי ₪
לעוד סיפורי זוכים