'העקשנות' ששווה 32 מיליון ₪, סגירת המעגל עם אבא שפספס זכייה ודייט רומנטי עם הבעל בגיל 70

ביום שני, ה-17/2/2020, הגיעו שמחים ונרגשים לבית מפעל הפיס הזוכים הגדולים בהגרלת הלוטו (שהתקיימה ב-1/2/2020 וכבר יצא לגביה קול קורא להגיע לקבל את הפרס...), אשר זכו בפרס הראשון בסך 32,000,000 ₪.

הזוכים, בשנות ה-70 לחייהם, המתגוררים ביישוב בצפון הארץ, חגגו לאחרונה יובל שנות נישואין ובמשך שנים רבות מקפידים למלא טופס בכל הגרלה.

"גם כשאנחנו לא בארץ, אני דואגת למלא מראש טופס ולשלוח אותו קדימה למספר הגרלות (טופס רב הגרלתי). כך אני מוודאה שלא פספסתי אף הגרלה!", סיפרה האישה.

המספרים בטופס הנם מספרים קבועים של האישה. "מדובר במספרים בעלי משמעות מיוחדת עבורי, אשר ליוו אותי כל השנים, במגוון תחנות בחיי".

לאורך כל השנים האחרונות סיפרו הזוכים שליוותה אותם תחושה שיום יגיע והם יזכו בפרס משמעותי בלוטו.

האישה מספרת: "ביום ההגרלה בערב אירחנו את הנכד ובדיוק כשהתחלתי את ההכנות לארוחת הערב נזכרתי שלא שלחתי את הטופס הקבוע שלי. הערב כבר ירד, מזג האוויר היה גשום, אבל לא וויתרתי ושלחתי את בעלי לדוכן".

הבעל הוסיף: "לא רציתי לצאת מהבית. אשתי ממש התעקשה שאצא לשלוח את הטופס. אמרתי לה: 'יורד גשם בחוץ, אז מה אם 'נפספס' הגרלה?'. והיא לא וויתרה. מסתבר, שלפני שנים רבות, אבא של אשתי היה ממלא באופן קבוע טפסי לוטו עם מספרים קבועים, ויצא שדווקא בהגרלה ספציפית שהוא לא שלח אליה טופס - המספרים הקבועים שלו עלו בגורל. מאז, היא לא לוקחת שום סיכון עם המזל – ואם צריך לצאת מהבית בזמן סערה למלא טופס – אין ברירה ואעשה זאת. לפני שיצאתי מהבית אמרתי לה: 'את יודעת, שכדי שתזכי צריך שיהיה מזל מיוחד? מישהו מלמעלה צריך לכוון את זה טוב טוב, שננחש את כל ששת המספרים והמספר החזק', ואכן מישהו מלמעלה שמע את מילותיי".

בזמן ההגרלה צפתה הזוכה בשידור הטלוויזיוני ומיד זיהתה שמדובר במספרים הקבועים שלה בטופס. "בעלי, שכבר הלך לישון שעה קודם, קיבל ממני נשיקה והוא מיד התעורר מבלי להבין מהיכן פרץ הרומנטיות שהפגנתי כלפיו", היא מספרת. "המשפט הראשון שאמרתי לו היה: 'הפעם, הוצאתי משהו גדול!'. בתחילה הוא לא ממש הבין על מה אני מדברת. הוא כבר ישן וחלם כנראה חלומות אחרים. עוד לפני שהוא הספיק להגיב לבשורה אמרתי לו בנחרצות: 'ושלא תעז להגיד מילה לאף אחד!'. רק אז 'ירד לו האסימון' שאני מתכוונת לכך שזכינו בפרס הראשון בהגרלת הלוטו".

הבעל מיד קם מהמיטה ובדק את המספרים שבטופס מול תוצאת ההגרלה. "אשתי תמיד מסמנת את המספרים בעט אדום על הטופס. בד"כ היא 'תופסת' 2-3 מספרים. הפעם, כל השורה הייתה מסומנת בצבע אדום. לקח לי מספר דקות לעכל את הבשורה. כן תהיתי אם אנחנו הזוכים היחידים בהגרלה, כי אז כל 'הקופה' תהיה שלנו".

כשנשאלו מדוע רק אחרי יותר משבועיים הם הגיעו לבית מפעל הפיס, ענה הבעל: "אני לא הייתי לחוץ, מבחינתי אפשר היה לבוא גם בעוד חודשיים. הכסף הרי 'במקום בטוח'. אשתי לעומת זאת, ממש לא הסכימה איתי ודרשה שנגיע בהקדם האפשרי לבית מפעל הפיס".

מבית מפעל הפיס יצאו הזוג היישר לדייט רומנטי, אשר כולל מסעדת יוקרה וטיפול עיסוי מפנק בבית מלון. "בשלב ראשון אנחנו מתכוונים ליהנות מהזכייה עבורנו. כמובן שנעזור כלכלית גם לילדנו, אבל קודם כל נפנק את עצמנו. אנחנו חושבים שמגיע לנו".

בתמונה: הזוכים בפרס הראשון בלוטו

הגרלת הלוטו עברה לאחרונה מספר שינויים במהלכם תקרת הפרס הראשון בלוטו עלתה ל 40 מיליון ₪ (במקום 28 מיליון ₪) ובדאבל לוטו – הפרס יכול להגיע עד 80 מיליון ₪. הפרס השני גדל ב- 50% ל- 750,000 ₪ (במקום 500,000 ₪) ובכל הגרלה בה לא יילקח הפרס השני, יעלה הפרס ב- 750,000 ₪ נוספים. בנוסף, הפרס הראשון בלוטו יחל מ- 5 מיליון ₪  (במקום 4 מיליון ₪) ועד 10 מיליון ₪ בדאבל לוטו (במקום עד 8 מיליון ₪).

סמנכ"לית שיווק מכירות ופרסום במפעל הפיס, דפנה נעים שאול: "המשמעות של הגדלת הפרסים היא למעשה הגדלת אחוז החזר הפרסים לציבור והצטרפותם של מיליונרים חדשים בכל שנה, כאשר סיכויי הזכייה לא משתנים ואני מקווה לפגוש יותר ויותר זוכים מאושרים".