הוכרזו שמות הזוכות במיזם הכתיבה השנתי של מפעל הפיס - במקום הראשון: הגב' לירז כהן

במעמד מיוחד שנערך בשבוע האחרון הוכרזו שמות הזוכות במיזם הכתיבה לנשים של מפעל הפיס 'וקנה לך חבר בפעם השלישית. המעמד נערך בהשתתפות חברות ועדות השיפוט, הגב' אתי ניסנבוים, הגב' יעל אראלי, הגב' רות רפפורט, הגב' מרים אפללו, והגב' שולמית בן שעיה יחד עם הגב' דולין מלניק מנהלת אגף תרבות במפעל הפיס, נציגות מחלקת התרבות של מפעל הפיס ומובילות תרבות מכל רחבי הארץ.

באירוע הוכרזו שמות 12 הזוכות במיזם המאמרים שנכתבו סביב נושא "שלי שלך" – כוחה של נתינה בראי היהדות כשאת הפרס הראשון בסך 25,000 ₪ קיבלה הגב' לירז כהן.

מנהלת אגף התרבות במפעל הפיס אמרה באירוע כי הם מרחיבים כל העת את מעגלי הנתינה ומגיעים גם לאוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית כמו נשים, תלמידות, נוער עם צרכים מיוחדים והקמת מיזמים חברתיים ברחבי הארץ.

חברות ועדת השיפוט הזכירו את נושא החיבורים שנבחר השנה על כוחה של נתינה, דבר המאפיין את מפעל הפיס שמרבה בפעילות למען החברה בישראל בהיקפים כספיים גדולים. השופטות אף ציינו את הקושי הרב שעמד בפניהן במתן הציונים ודירוג החיבורים גם בגלל הכמות הגדולה שהגיעה השנה ובעיקר בגלל האיכות הגבוהה של הכתיבה.

במהלך האירוע חולקה חוברת מהודרת המאגדת את שנים עשר החיבורים הזוכים יחד עם מאמרים פרי עטן של השופטות על נושא התחרות "כוחה של נתינה".

בתמונה: הזוכות בתחרות החיבורים התורניים

במקום הראשון בפרס זכתה כאמור הגב' לירז כהן שקיבלה פרס בסך 25,000 ₪ במקום השני זכתה הגב' שפרה צ'רני שקיבלה פרס בסך 20,000 ₪, במקום השלישי זכתה הגב' רבקה ביאלסטוצקי שקיבלה פרס בסך 15,000 ₪. במקום הרביעי זכתה הגב' שושנה צארום שקיבלה פרס בסך 10,000 ₪ ובמקום החמישי זכתה הגב' נעמי רוזנשטיין שקיבלה פרס בסך 5,000 ₪. שאר הזוכות עד המקומות השנים עשרה קיבלו כרטיספר המקנה זכות רכישת ספרים ברשת ספרי אור החיים בסך 1,000 ₪ כל אחד.

מיזמים למען הקהילה
22 בינואר 2020

בפעם התשיעית: הוכרזו הזוכים בתחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס

באירוע הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות החיבורים התורניים. המעמד נערך במלון 'אריסטוקרט' בבני ברק, בראשות גדולי ישראל וראשי ישיבות ובהשתתפות הזוכים ובני משפחותיהם, אישי ציבור, והנהלת מפעל הפיס
22 בינואר 2020

הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות החיבורים התורניים של מפעל הפיס

הפרס הראשון בסך 25,000 ₪, הוענק ע"ש השר אורי אורבך ז"ל מיוזמי התחרות לציבור הדתי לאומי
22 בינואר 2020

שיתוף הפעולה הירוק של מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ומשרד האנרגיה ממשיך לתפוס תאוצה

התקיים כנס ראשון מסוגו שבו השתתפו מעל 200 בעלי תפקידים מרשויות מקומיות בכל רחבי הארץ שיועד כולו לנושא איכות הסביבה בדגש על הפיכת הרשויות המקומיות ל"ירוקות" יותר באמצעות הקמת מתקני אנרגיה מתחדשת
19 בינואר 2020

זמן מגרש – חווית כדורגל עם מפעל הפיס ממשיך לעונתו השנייה ומרחיב באופן משמעותי את כמות המשתתפים במיזם

המיזם המשותף של מפעל הפיס ומנהלת הליגה, במסגרתו מגיעים ילדים מישובי הפריפריה לצפות במשחקי ליגת הבורסה לניירות ערך זכה להצלחה רבה בעונתו הראשונה ועקב כך סיכמו המנהלת ומפעל הפיס על הרחבתו בשנה הקרובה
31 בדצמבר 2019

מפעל הפיס השקיע בשנת 2019 כמיליארד וחצי ₪ בחברה הישראלית

שנת 2019 בסימן שינוי כיוון במפעל הפיס - מהתמקדות במבנים להעמקת ההשקעות במלגות ובפרויקטים חברתיים בקהילה
לעוד מיזמים למען הקהילה