הוכרזו שמות הזוכות במיזם הכתיבה השנתי של מפעל הפיס - במקום הראשון: הגב' לירז כהן

במעמד מיוחד שנערך בשבוע האחרון הוכרזו שמות הזוכות במיזם הכתיבה לנשים של מפעל הפיס 'וקנה לך חבר בפעם השלישית. המעמד נערך בהשתתפות חברות ועדות השיפוט, הגב' אתי ניסנבוים, הגב' יעל אראלי, הגב' רות רפפורט, הגב' מרים אפללו, והגב' שולמית בן שעיה יחד עם הגב' דולין מלניק מנהלת אגף תרבות במפעל הפיס, נציגות מחלקת התרבות של מפעל הפיס ומובילות תרבות מכל רחבי הארץ.

באירוע הוכרזו שמות 12 הזוכות במיזם המאמרים שנכתבו סביב נושא "שלי שלך" – כוחה של נתינה בראי היהדות כשאת הפרס הראשון בסך 25,000 ₪ קיבלה הגב' לירז כהן.

מנהלת אגף התרבות במפעל הפיס אמרה באירוע כי הם מרחיבים כל העת את מעגלי הנתינה ומגיעים גם לאוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית כמו נשים, תלמידות, נוער עם צרכים מיוחדים והקמת מיזמים חברתיים ברחבי הארץ.

חברות ועדת השיפוט הזכירו את נושא החיבורים שנבחר השנה על כוחה של נתינה, דבר המאפיין את מפעל הפיס שמרבה בפעילות למען החברה בישראל בהיקפים כספיים גדולים. השופטות אף ציינו את הקושי הרב שעמד בפניהן במתן הציונים ודירוג החיבורים גם בגלל הכמות הגדולה שהגיעה השנה ובעיקר בגלל האיכות הגבוהה של הכתיבה.

במהלך האירוע חולקה חוברת מהודרת המאגדת את שנים עשר החיבורים הזוכים יחד עם מאמרים פרי עטן של השופטות על נושא התחרות "כוחה של נתינה".

בתמונה: הזוכות בתחרות החיבורים התורניים

במקום הראשון בפרס זכתה כאמור הגב' לירז כהן שקיבלה פרס בסך 25,000 ₪ במקום השני זכתה הגב' שפרה צ'רני שקיבלה פרס בסך 20,000 ₪, במקום השלישי זכתה הגב' רבקה ביאלסטוצקי שקיבלה פרס בסך 15,000 ₪. במקום הרביעי זכתה הגב' שושנה צארום שקיבלה פרס בסך 10,000 ₪ ובמקום החמישי זכתה הגב' נעמי רוזנשטיין שקיבלה פרס בסך 5,000 ₪. שאר הזוכות עד המקומות השנים עשרה קיבלו כרטיספר המקנה זכות רכישת ספרים ברשת ספרי אור החיים בסך 1,000 ₪ כל אחד.

למען הקהילה
29 במרץ 2020

מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי ממשיכים להתגייס למאמץ הלאומי: יעבירו סיוע מיידי של למעלה ממיליון ₪ למערך התמיכה הנפשית של ער"ן

במטרה להרחיב את פעילות העמותה בימי המשבר ולהנגיש את השירות גם לאוכלוסיית דוברי הערבית, הרוסית, קהילת יוצאי אתיופיה והחברה החרדית
23 במרץ 2020

מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ומגן דוד אדום במיזם משותף ומהפכני - מד"א בקהילה

דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי אישר הקצאת 15 מיליון ₪ לרכישת 500 ערכות ציוד ומכשור רפואי מתקדם לרפואה מרחוק לצוותי האמבולנסים של מד"א, שיאפשרו את קיום ותפעול מיזם 'מד"א בקהילה'
19 במרץ 2020

דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי אישרו העברה מידית של 20 מיליון ₪ לרשויות המקומיות לטובת אספקת מוצרים בסיסיים לאזרחים ותיקים ואוכלוסיות נוספות בסיכון

הפעילות תרוכז באמצעות חמ"ל משותף של מרכז השלטון המקומי ומפעל הפיס שבאמצעותו יתקיים קשר שוטף עם הרשויות המקומיות לצורך הכוונה וסיוע.
11 במרץ 2020

311 אנשי חינוך בנהריה קיבלו ארגזי כלים דיגיטליים מקרן אתנה

246 מתוכם בבתי ספר יסודיים ו-65 בחינוך המיוחד
11 במרץ 2020

מפעל הפיס יעביר מיליון וחצי ש"ח עבור שעות טיפול רגשי ופסיכולוגי לילדי העיר נתיבות

דירקטוריון מפעל הפיס אישר פה אחד החלטה להקצות באופן מיידי סכום של מיליון וחצי ש"ח לעיריית נתיבות, עבור מימון חירום של טיפול רגשי ופסיכולוגי ל- 300 תלמידים - תושבי העיר נתיבות.
לעוד למען הקהילה