יו"ר הפיס בנתיבות: "נפעל לקידום צעירים ופיתוח ההון האנושי בנתיבות"

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, ביקר השבוע בנתיבות כאורחו של ראש העירייה, יחיאל זוהר כחלק מהמאמץ להגביר את מגמת שיתוף הפעולה בין העירייה למפעל הפיס בתחומי החינוך והקהילה ובמרכזה קידום צעירים ופיתוח ההון האנושי בעיר.

בתום סיור מקיף שערך זוהר ליו"ר הפיס ברחבי הישוב במהלכם עמד על קצב הפיתוח המואץ של נתיבות על רקע הקמת השכונות החדשות ומגמות האכלוס המציבות יעד של הכפלת אוכלוסיית העיר בעשור הקרוב, הדגיש זוהר את מחוייבותו לצד בניין ופיתוח העיר ליצור תשתית תעסוקתית שתיתן מענה לצעירים ואקדמאים אפשרות להשתלב בתעסוקה, כך שמתקיים צורך הכרחי לפתח את ההון האנושי, להעצים מנהיגות צעירה ולהנגיש את היכולת של צעירים להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה. במהלך הסיור, נפגשו השניים עם תלמידים בתוכניות "עתידים ו-"קדם עתידים" המופעלות בעיר בשיתוף עם צה"ל ומוסדות אקדמיה כחלק מהמאמץ לעודד השתלבות צעירים מנתיבות בשירות משמעותי בצה"ל תוך שבמהלכו הם לומדים לתואר אקדמי ורוכשים ניסיון מעצים ותורם במהלך השירות הצבאי וכן עם סטודנטים בתוכניות צוערים לשלטון המקומי ועתידים לתעשייה. במהלך הפגישה הציגו הסטודנטים את הסיפורים האישיים שלהם וכיצד התמיכה בהם אפשרה להם לפרוץ את כל הגבולות ולהגיע למקומות אליהם חלמו להגיע.

אביגדור יצחקי הדגיש את המחויבות של מפעל הפיס להשקיע משאבים רבים לפיתוח ולקידום נתיבות הן בהקמת מבני ציבור וקהילה, הן בפעילויות רווחה מגוונות והן בתחום המלגות שתכליתם להנגיש את הלימודים באקדמיה לתושבי הפריפריה. "התרשמתי מאד מהפעילות של העירייה ומחוייבותו של ראש העיר לקידום הצעירים בעיר. אלה בדיוק המקומות שמפעל הפיס צריך להיות בהם ולכן נבחן את הרחבת שיתוף הפעולה בתחום קידום הצעירים ופיתוח ההון האנושי בדגש על תחום המלגות בעיר", אמר יצחקי.

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר הדגיש כי בהכירו את רגישותו ומחוייבותו של אביגדור יצחקי, ששימש בעבר כמנכ"ל משרד רוה"מ במסגרתו פעל רבות לצמצום פערים בחברה, הוא ינהיג מדיניות שתעמיק באופן משמעותי את יחסי הגומלין בין הפיס לקהילה בתחומי חינוך, רווחה וקידום צעירים כחלק ממדיניות להרים תרומה להעצמת החוסן הכלכלי חברתי של צעירים בפריפריה ובכלל זה נתיבות. "אני משוכנע שיחד נעשה להגברת הסיוע להעצמת צעירים ולהנגשת הלימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה לצעירי העיר ע"י מתן מלגות לימודים שיקלו על הצעירים את הדרך להגשמה אישית ורכישת תחומי עיסוק אקדמיים תוך מעורבות בחיי הקהילה", אמר זוהר.

בתמונה: (במרכז) יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי וראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר וסטודנטים בתוכנית "עתידים"
מיזמים למען הקהילה
17 בנובמבר 2019

מפעל הפיס יפעיל באמצעות מד"א מיזם לאומי להצבת מכשירי החייאה (דפיברילטורים) במרחב הציבורי

600 דפיברילטורים בעלי תקשורת אלחוטית למוקד 101 של מד"א יותקנו בעמדות מפעל הפיס הפרוסות ברחבי הארץ
7 במאי 2019

מיזם 'זמן מגרש' הושק באופן רשמי

כ-900 ילדים מצפון הארץ ומישובי עוטף עזה, הגיעו לחנוכת פרויקט 'זמן מגרש' באיצטדיון סמי עופר למשחק הליגה בין מכבי חיפה להפועל ב"ש ובמעמד הנהלת הפיס ומנהלת הליגות
11 במרץ 2019

ביקוש חסר תקדים למיזם "זמן מגרש" של מפעל הפיס ומנהלת הליגות לכדורגל

למעלה מעשרים ואחת אלף נרשמים בכ-120 רשויות מקומיות ברחבי בארץ. יו"ר מפעל הפיס: "לאור הביקוש, נפעל להמשיך את הפרויקט גם בשנים הבאות"
4 בפברואר 2019

פרס השלטון המקומי ומפעל הפיס ליחידות צעירים מצטיינות

מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות יעניקו פרס לרשות מקומית שבמסגרתה פועלת יחידת צעירים מצטיינת בתחום המעורבות החברתית.
16 בינואר 2019

"זמן מגרש" – חווית כדורגל עם מפעל הפיס

הסכם חדש בין מפעל הפיס למנהלת הליגות לכדורגל, יחשוף ילדים מהפריפריה למשחקי ליגת ג'פניקה
לעוד מיזמים למען הקהילה