מפעל הפיס ומועצה מקומית קריית עקרון, העניקו 35 מלגות על סך 350,000 ₪

מפעל הפיס ומועצה מקומית קריית עקרון, העניקו 35 מלגות על סך 350,000 ₪ לסטודנטיות המשתתפות בתכנית 'הזדמנות שנייה לתואר ראשון'. האירוע התקיים ביום ראשון (ה-4/3/18) במועצה אזורית קריית עקרון ונערך במעמד ראש המועצה מקומית קריית עקרון, חובב צברי, אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס וסטודנטיות מקבלות המלגות. הפרויקט הייחודי הינו בשיתוף המכללה האקדמית 'אחוה', הנהגת המועצה ופורום ה'קול הנשי' בקריית עקרון.

תכנית "הזדמנות שנייה לתואר ראשון", מיועדת לנשים אשר שואפות לממש את חלומן לתואר ראשון, אשר לא התאפשר להן בצעירותן מסיבות כלכליות, חברתיות ומשפחתיות. תכנית הפעילות ההתנדבותית תאפשר לנשים להביא את יכולתן וניסיון החיים שצברו, על מנת להוביל לתחושת העצמה משמעותית ורכישת ניסיון ארגוני לצד תרומה לחברה וקהילה. כמו כן, תכנית "הזדמנות שנייה לתואר ראשון", מעניקה לנשים הזדמנות לשיפור בתנאי השכר ואפשרויות התעסוקה.

ההתנדבות מתחלקת למספר תחומים: חונכות לילדים צעירים בשעות אחר הצהריים, סיוע לבני הגיל השלישי - קשישים בישוב לחברה ושיחה, עזרה בהכנת שעורי בית בספריית היישוב, ליווי אימהות צעירות לאחר לידה, עזרה וסיוע לימודי במרכז התגבור היישובי, לילדי בית הספר היסודי בשעות אחר הצהריים.

הסטודנטיות מקבלות המלגה תורמות כ-100 שעות של פעילות התנדבותית לקהילה. כל מלגה המוענקת לסטודנטית היא ע"ס 10,000 ₪. 5,000 ₪ הינם מכספי מפעל הפיס ו-5,000 ₪ נוספים מכספי מועצה מקומית קריית עקרון.

ראש המועצה מקומית קריית עקרון, חובב צברי, הודה לאלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, על התמיכה וההשקעה בסטודנטיות ובמיזמים נוספים בנושאי חינוך ותרבות. "מדובר בהשקעה משמעותית עבור המועצה מקומית קריית עקרון". בסיום דבריו ראש המועצה ברך את הסטודנטיות בשנה של הישגים אקדמיים.

אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס אמר כי "הסטודנטיות מקבלות המלגות הן ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס בחברה הישראלית. כי ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים, כי הסטודנטיות תורמות לקהילה כבר בזמן לימודיהם ומהוות כוח משימה חברתי של הרשות המקומית". לדברי דיין, "מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה יותר מ- 100 מיליון ₪ למלגות להשכלה גבוהה ולקבל את התרומה לקהילה של המלגאים ובכך לחזק את החברה בישראל".

בתמונה: מקבלות המלגות
מלגות הפיס
11 בדצמבר 2019

פרס השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ומפעל הפיס ליחידות צעירים מצטיינות

מועד הגשת המועמדויות הוארך עד ה-19 בדצמבר
23 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס ויו"ר קק"ל משלבים כוחות במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים בגליל העליון

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי ויו"ר קק"ל דניאל עטר החליטו לשתף פעולה ולהירתם בכל הכוח במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים קדמה באזור הצפון
15 במאי 2019

80 מלגות חולקו לסטודנטים תושבי גבעתיים

שעות ההתנדבות של הסטודנטים כוללות הדרכה וליווי בני נוער במרכזי הנוער העירוניים, חונכות אישית, ליווי ומפגש חברתי לאוכלוסיית הגיל השלישי במסגרת הרווחה, פעילות במסגרת מדור הצעירים של עיריית גבעתיים ועוד
6 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס רו"ח אביגדור יצחקי סייר יחד עם חברי ועדת הביקורת של מפעל הפיס בכפר הסטודנטים של עמותת איילים בלוד

"שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מפעל הפיס מאפשר לנו לפעול בכל רחבי הארץ ולנתב את הכוחות הצעירים לטובת עשיה ציונית משותפת"
14 בינואר 2019

יו"ר מפעל הפיס סייר במכללת תל חי ונפגש עם סטודנטים בתכנית עתידים – צוערי פיס לשלטון המקומי

במסגרת התכנית, עוברים הסטודנטים הכשרה ייחודית הנמשכת לכל אורך התואר ולאחריהן משתלבים לתקופה של ארבע שנים, לפחות, במשרות מובילות ברשויות המקומיות בפריפריה, בדגש על הנגב והגליל.
לעוד מלגות הפיס