מפעל הפיס ומועצה מקומית קריית עקרון, העניקו 35 מלגות על סך 350,000 ₪

מפעל הפיס ומועצה מקומית קריית עקרון, העניקו 35 מלגות על סך 350,000 ₪ לסטודנטיות המשתתפות בתכנית 'הזדמנות שנייה לתואר ראשון'. האירוע התקיים ביום ראשון (ה-4/3/18) במועצה אזורית קריית עקרון ונערך במעמד ראש המועצה מקומית קריית עקרון, חובב צברי, אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס וסטודנטיות מקבלות המלגות. הפרויקט הייחודי הינו בשיתוף המכללה האקדמית 'אחוה', הנהגת המועצה ופורום ה'קול הנשי' בקריית עקרון.

תכנית "הזדמנות שנייה לתואר ראשון", מיועדת לנשים אשר שואפות לממש את חלומן לתואר ראשון, אשר לא התאפשר להן בצעירותן מסיבות כלכליות, חברתיות ומשפחתיות. תכנית הפעילות ההתנדבותית תאפשר לנשים להביא את יכולתן וניסיון החיים שצברו, על מנת להוביל לתחושת העצמה משמעותית ורכישת ניסיון ארגוני לצד תרומה לחברה וקהילה. כמו כן, תכנית "הזדמנות שנייה לתואר ראשון", מעניקה לנשים הזדמנות לשיפור בתנאי השכר ואפשרויות התעסוקה.

ההתנדבות מתחלקת למספר תחומים: חונכות לילדים צעירים בשעות אחר הצהריים, סיוע לבני הגיל השלישי - קשישים בישוב לחברה ושיחה, עזרה בהכנת שעורי בית בספריית היישוב, ליווי אימהות צעירות לאחר לידה, עזרה וסיוע לימודי במרכז התגבור היישובי, לילדי בית הספר היסודי בשעות אחר הצהריים.

הסטודנטיות מקבלות המלגה תורמות כ-100 שעות של פעילות התנדבותית לקהילה. כל מלגה המוענקת לסטודנטית היא ע"ס 10,000 ₪. 5,000 ₪ הינם מכספי מפעל הפיס ו-5,000 ₪ נוספים מכספי מועצה מקומית קריית עקרון.

ראש המועצה מקומית קריית עקרון, חובב צברי, הודה לאלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, על התמיכה וההשקעה בסטודנטיות ובמיזמים נוספים בנושאי חינוך ותרבות. "מדובר בהשקעה משמעותית עבור המועצה מקומית קריית עקרון". בסיום דבריו ראש המועצה ברך את הסטודנטיות בשנה של הישגים אקדמיים.

אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס אמר כי "הסטודנטיות מקבלות המלגות הן ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס בחברה הישראלית. כי ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים, כי הסטודנטיות תורמות לקהילה כבר בזמן לימודיהם ומהוות כוח משימה חברתי של הרשות המקומית". לדברי דיין, "מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה יותר מ- 100 מיליון ₪ למלגות להשכלה גבוהה ולקבל את התרומה לקהילה של המלגאים ובכך לחזק את החברה בישראל".

בתמונה: מקבלות המלגות
מלגות הפיס
23 בפברואר 2020

כ-15 אלף הצבעות לפרס יחידות הצעירים המצטיינות ברשויות המקומית על מעורבות חברתית יוצאת דופן בשנת 2019

לרגל ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2020 הוכרזו הזוכים במיזם המשותף של המרכז לשלטון מקומי, מפעל הפיס ומרכז המועצות האזוריות וזכו בפרס יחידות הצעירים המצטיינות לשנת 2019
19 בינואר 2020

תכנית הפיס לפיתוח מנהיגות ויזמות חברתית

נפתחה ההרשמה לתכנית המנהיגות והיזמות החברתית של מפעל הפיס ששיאה – סמינר העשרה של חמישה ימים בלונדון. מתוך כלל המועמדים ייבחרו 20 המלגאים המצטיינים ביותר בתחום
19 בינואר 2020

לראשונה - מפעל הפיס יעניק מלגות לימודים גם לתלמידי בתי ספר גבוהים למוסיקה ולאמנויות

הסטודנטים יוכלו לקבל מלגת לימודים משותפת של 10,000 ₪ ולזכות לתמיכה משמעותית מהרשויות המקומיות וממפעל הפיס, בתמורה ל-130 שעות התנדבות בקהילה
11 בדצמבר 2019

פרס השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ומפעל הפיס ליחידות צעירים מצטיינות

מועד הגשת המועמדויות הוארך עד ה-19 בדצמבר
23 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס ויו"ר קק"ל משלבים כוחות במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים בגליל העליון

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי ויו"ר קק"ל דניאל עטר החליטו לשתף פעולה ולהירתם בכל הכוח במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים קדמה באזור הצפון
לעוד מלגות הפיס