נחנכו שני מבני פיס במועצה המקומית פורדיס

בהשקעה של כ- 5.5 מיליון ₪ נחנכו בית הפיס לבריאות המשפחה ובית הפיס לתרבות

ביום שני, ה-9/4/2018, נחנכו שני מבני פיס במועצה המקומית פורדיס, בהשקעה של כ- 5.5 מיליון ₪. בית הפיס לבריאות המשפחה ובית הפיס לתרבות. האירועים התקיימו במעמד ראש המועצה המקומית פורדיס, מר אחמד ברייה, יו"ר מפעל הפיס,אלוף (מיל') עוזי דיין ותושבי המועצה מקומית פורדיס.

מבנה בית הפיס לבריאות המשפחה, במועצה המקומית פורדיס, הוקם הודות לסיוע המשמעותי בעלויות ההקמה, שניתן על ידי מפעל הפיס ובהשתתפות המועצה המקומית. מפעל הפיס העניק כ- 1.2 מיליון ₪ והמועצה המקומית העניקה כ- 54,687 ₪. 

בית הפיס לבריאות המשפחה בפורדיס, הוקם בשטח של 200 מ"ר. התחנה מיועדת למתן שירותים והקניית הרגלים בתחום הבריאות והמניעה לכלל האוכלוסייה בעיקר לנשים הרות, תינוקות ואוכלוסייה מבוגרת. מטרת התחנה לקדם ולשפר את מצב הבריאות של הפרט, המשפחה והקהילה. תכנון המבנה נעשה בהתאם לפרוגרמה הכללית שנקבעה על-ידי משרד הבריאות.

בתמונה: בית הפיס לבריאות המשפחה בפורדיס

מבנה בית הפיס לתרבות, במועצה מקומית פורדיס, הוקם הודות לסיוע המשמעותי בעלויות ההקמה, שניתנו על ידי מפעל הפיס, משרד השיכון והבינוי ומשרד הפנים. מפעל הפיס העניק כ- 1.8 מיליון ₪, משרד השיכון והבינוי העניקו כ- 2.2 ₪ ומשרד הפנים העניק כ- 100,000 ₪. 

בית הפיס לתרבות בפורדיס, הוקם בשטח של 879 מ"ר וכולל אולם בשטח של 235 מ"ר, 4 חדרי לימוד- חוגים, משרדים, שירותים ומבואה.

בתמונה: בית הפיס לתרבות בפורדיס

ראש המועצה המקומית פורדיס, מר אחמד ברייה, הודה לכל השותפים על התמיכה וההשקעה במיזמים החשובים בפורדיס וציין כי מרכז הפיס לבריאות המשפחה הוא אבן שואבת לזוגות הצעירים המגיעים לגור במקום, כמו גם מרכז המעניק מענה ראוי לאוכלוסייה הבוגרת. ראש המועצה הודה גם לנציגי משרד הבריאות על התמיכה והסיוע.

לדברי אלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס: "כל רווחיו של מפעל הפיס מושקעים בקהילה. בית הפיס לבריאות המשפחה, הנותן מענה לנשים הרות, תינוקות ואוכלוסייה מבוגרת, הוא מיזם חשוב המקדם ערכים של חינוך לבריאות בקהילה, כמו גם, בית הפיס לתרבות שיאפשר לקדם את נושא התרבות, האמנות והיצירה לרווחת התושבים". דיין ציין כי משנת 2,000 סייע מפעל הפיס בכ-38.5 מיליון ₪ למועצה מקומית פורדיס בנושאי חינוך, תרבות, ספורט ורווחה.


בזכות הפיס
12 במאי 2019

בטקס חגיגי נחנך מרכז טוטו-פיס חדש בביתר עילית

לרגל סיומם הסופי של עבודות הבינוי במתנ"ס פריימן ראש העיר ונציגי מפעל הפיס והטוטו חנכו רשמית את מרכז הטוטו - פיס העירוני. עלות הפרויקט: למעלה מ- 11.5 מיליון ₪
6 במאי 2019

מפעל הפיס מציג לרשויות המקומיות תכנית חדשה למימון פעילויות בתחום הרווחה והקהילה

ראש עיריית אופקים הרים את הכפפה ויזם את פרוייקט "נגנים צעירים" בעיר
28 באפריל 2019

מפעל הפיס יוצא עם בשורה חדשה לרשויות המקומיות – פיס בלב הקהילה

התכנית נועדה לסייע לרשויות המקומיות במימון תכניות הפעלה לקהילה בתחומים השונים
16 באפריל 2019

מועדון פיס לנוער ובית הפיס לקהילה נחנכו ברחובות

מבנה מועדון הנוער החדש ומבנה המרכז הקהילתי החדש בשכונת רחובות הצעירה, שניהם מרשת חוויות, נחנכו ביום 15/4/19 בטקסים חגיגיים במעמד ראש העיר ובכירים נוספים
28 במרץ 2019

ראש העיר ונציגי מפעל הפיס חנכו את פארק סביון בקריית ביאליק

פארק סביון הוקם הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי מפעל הפיס בסך של כ- 5.5 מיליון ₪ בבניית הפארק. עלות הפרוייקט: כ- 7 מיליון ₪
לעוד בזכות הפיס