הוענקו מלגות ל-265 סטודנטים מדימונה

מפעל הפיס, עיריית דימונה, פרויקט פר"ח וכימיקלים לישראל, העניקו מלגות על סך 2,750,000 ₪, לסטודנטים המשתתפים בתכנית בעשרה פרויקטים עירוניים נבחרים בניהולם של מרכז הצעירים, אגף החינוך ופרויקט פר"ח. כל אחד מהסטודנטים קיבל מלגה על סך 10,000 ₪ עבור 135 שעות פעילות בקהילה.

תכנית המלגות בעיר דימונה מיועדת ל-265 סטודנטים מלגאים, בני העיר דימונה, אשר לומדים באוניברסיטאות ובמכללות. מטרות התכנית הינן עזרה כלכלית לסטודנטים מדימונה, הרחבת שיתופי הפעולה הקהילתיים בין הסטודנטים לקהילה המקומית והדגשת חשיבות העשייה החברתית וההתנדבותית בעיר. אחת המטרות העיקריות של התוכנית הינה, ליצור ולבנות פרויקטים קהילתיים חדשים בהתאם לצרכי השטח, במטרה לפתח את העיר.

הפעילות ההתנדבותית מתחלקת לעשרה פרויקטים, ביניהם: חונכות ילדי בית ספר, עזרה בהפעלת מועדוניות רווחה ומרכזי העשרה, עבודה קהילתית עם ילדים בסיכון, פיתוח תחום הבריאות והרובוטיקה בעיר.

כאמור, 265 סטודנטים מקבלים את המלגה ותורמים 135 שעות של פעילות התנדבותית לקהילה. כל מלגה המוענקת לסטודנטים היא ע"ס 10,000 ₪, מפעל הפיס משקיע מיליון שקלים בפרויקט, פרויקט פר"ח משקיעים עוד מיליון שקלים וכימיקלים לישראל משקיעים 750,000 אלף ₪.

אלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס: "הסטודנטים מקבלי המלגות הם ההשקעה המוצלחת ביותר של מפעל הפיס בחברה הישראלית. ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים. הסטודנטים מהווים כוח משימה חברתי של הרשות המקומית כיוון שהסטודנטים התורמים לקהילה כבר בזמן לימודיהם. עוד הוסיף דיין, "מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה למעלה מ-135 מיליון ש"ח למלגות להשכלה גבוהה ,לקבל את התרומה לקהילה של המלגאים ובכך לחזק את החברה בישראל".

אשר גרינבאום מנכ"ל בפועל של כימיקלים לישראל אמר כי הוא גאה להיות בטקס בדימונה גם כתושב הדרום. לדבריו, כי"ל תמשיך להיות שותפה למיזם המלגות יחד עם מפעל הפיס והעירייה.

בני ביטון ראש העיר דימונה שמח לבשר כי ההגירה השלילית של אוכלוסיית דימונה נעצרה לפני שנתיים. לדבריו, בשנה הבאה תתחיל לפעול בדימונה "אוניברסיטת הסייבר", שהיא שלוחה של אוניברסיטת בן גוריון ולמעשה אף תטיב עם הגדלת האוכלוסייה וטיפוחה.

בתמונה: מקבלי המלגות
מלגות הפיס
11 בדצמבר 2019

פרס השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ומפעל הפיס ליחידות צעירים מצטיינות

מועד הגשת המועמדויות הוארך עד ה-19 בדצמבר
23 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס ויו"ר קק"ל משלבים כוחות במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים בגליל העליון

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי ויו"ר קק"ל דניאל עטר החליטו לשתף פעולה ולהירתם בכל הכוח במטרה לתמוך בכפרי הסטודנטים קדמה באזור הצפון
15 במאי 2019

80 מלגות חולקו לסטודנטים תושבי גבעתיים

שעות ההתנדבות של הסטודנטים כוללות הדרכה וליווי בני נוער במרכזי הנוער העירוניים, חונכות אישית, ליווי ומפגש חברתי לאוכלוסיית הגיל השלישי במסגרת הרווחה, פעילות במסגרת מדור הצעירים של עיריית גבעתיים ועוד
6 במאי 2019

יו"ר מפעל הפיס רו"ח אביגדור יצחקי סייר יחד עם חברי ועדת הביקורת של מפעל הפיס בכפר הסטודנטים של עמותת איילים בלוד

"שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מפעל הפיס מאפשר לנו לפעול בכל רחבי הארץ ולנתב את הכוחות הצעירים לטובת עשיה ציונית משותפת"
14 בינואר 2019

יו"ר מפעל הפיס סייר במכללת תל חי ונפגש עם סטודנטים בתכנית עתידים – צוערי פיס לשלטון המקומי

במסגרת התכנית, עוברים הסטודנטים הכשרה ייחודית הנמשכת לכל אורך התואר ולאחריהן משתלבים לתקופה של ארבע שנים, לפחות, במשרות מובילות ברשויות המקומיות בפריפריה, בדגש על הנגב והגליל.
לעוד מלגות הפיס