מסלול הטיול לברצלונה

יום ראשון - תל אביב - ברצלונה

משדה התעופה בן-גוריון נמריא לאחת הערים היפות באירופה - ברצלונה בירת חבל קטלוניה והעיר השניה בגודלה בספרד.

לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר. ניסע לאורך הטיילת, נעבור על פני עמוד קולומבוס אשר נבנה בשנת 1888 לתערוכה העולמית שהתקיימה בעיר. נגיע ל"פורטו אולימפיקו" אשר נבנה לאולימפיאדה שהתקיימה בעיר ב-1992 והפך לאחד ממוקדי הבילוי בחיי הלילה של ברצלונה: בתי קפה, מסעדות דגים, מסעדות טאפאס, מועדוני לילה ודיסקוטקים. 

לאחר הפסקה קצרה, נמשיך את סיורנו בעיר, נעלה להר היהודים או כפי שהספרדים קוראים לו "דה-מונז'ואיק", ממנו נצפה אל עבר העיר והנמל.

בשעות אחר הצהרים המוקדמות נגיע למלון.

מלון Catalonia Plaza בו שוהים הזוכים

בערב נצא לנסיעה משותפת לסיור לילה בברצלונה המוארת, נתחיל את סיורינו בקניון המרה מגנום, וכאשר ירד הלילה על העיר ניסע לכנסיית ה"סגרדה פמיליה", סמל לשלום, אחווה וצדק לראות את הדלקת האורות על הכנסייה ומגדליה.
נמשיך וניסע לרחוב "פסאו-דה-גרסיה", השאנז' אליזה של ברצלונה, ברחוב חנויות מעוצבות של עשרות מותגים יוקרתיים בין היתר נראה את בתי האצולה אשר נבנו על ידי גדולי אדריכלי תקופת המודרניסטה.

נסיים את סיורנו במיזרקה הקסומה, ניצפה בהופעת מחול המים הצבעונית המתנועעת לצלילי מוסיקת פופ או לצלילי אופרה של ורדי (המזרקה אינה פועלת בכל ימות השנה) בסיום המופע נחזור למלון. 

מופע אור קולי במיזרקה

יום שני – ברצלונה

הבוקר נצא בנסיעה משותפת לסיור מודרך בעיר, נתחיל את סיורנו בפארק גואל, הפארק נבנה עבור פטרונו של גאודי, אוסבי גואל בין השנים 1900-1914, פרויקט אמביציוזי זה תוכנן במקור להיות שכונת פאר לשישים בתים, אך לא הושלם. נראה את בתי השומרים, את הרחבה המתוחמת בספסל מעקה מפותל שזור דוגמאות קרמיקה צבעוניות את השוק ואת לטאת הפסיפס שהפכה לסימלה המסחרי של ברצלונה.

פארק גואל

לאחר מנוחה קצרה נמשיך לכיוון כנסיית ה"סגרדה פמיליה". נעצור ונתרשם מחזית הכנסייה, מהכניסות והמגדלים, עבודות הבניה בכנסיה עדיין ממשיכות, ואמורות להסתיים ב-2026 אז יציינו מאה שנים למות גאודי.
נמשיך ונעבור בפסאו דה גרסיה נראה את היצירות הנוספות של האומן הקאטלני גאודי, נחלוף על פני "קאזה מילה", וקאזה באטיו" שעוצב על ידי גאודי עבור משפחת באטיו. משם נגיע לכיכר קטלוניה, הכיכר המרכזית של העיר, ונמשיך אל הרובע העתיק של העיר, הרובע הגותי.

הרובע העתיק נשמר בשלמותו בעיר בה התיכנון האורבני וההתחדשות הם צו השעה. נטייל בסמטאות העתיקות נצפה על הקתדרלה של ברצלונה אשר נבנתה בין השנים 1292 עד 1448, נראה את בית המלכים, את כיכר העיריה, בנין הפרלמנט של ברצלונה ונסתובב ברובע היהודי שתסס עד שנת 1391. 
ניפרד מהרובע היהודי ונגיע לשדרת הרמבלה המפורסמת, בדרך נראה את תיאטרון ליסאו ומשם – לשוק הבוקריה, שוק מלא חיים, צבעים וריחות, זה המקום להפסקת צהרים, לשוטט בין הדוכנים, ליהנות מההיצע ממסעדות הדגים והטאפס, בסיום נחזור למלון למנוחה קצרה.

בערב נצא לסיור ב"פאובלו אספניול" ונהנה ממופע פלמנקו.

רקדנית פלמנקו

"פאובלו אספניול", נבנה בשנת 1929 עבור התערוכה הבינלאומית שהתקיימה בעיר. הכפר מציג ארכיטקטורה מקומית מערים שונות בספרד ומספק הצצה קצרה לעושר התרבותי והמגוון של המדינה. לאחר סיור קצר במקום, נכנס לאחד ממועדוני הפלמנקו הטובים, נחזה במופע שהוא כולו סערת חושים, נלגם סנגריה, היין המקומי המפורסם, שהינו תערובת של יין אדום, מיץ תפוזים פירות ומעט סוכר - לחיים!
בגמר המופע נחזור למלון.

יום שלישי – פיגארס ובסאלו

בבוקר נעזוב את ברצלונה וניסע לאורך החוף הידוע בשמו הקוסטה ברבה, נבקר בעיירה בסאלו אחת מעיירות ימי הביניים מהיפות בקטלוניה. העיירה נמצאת בצפון מזרח ספרד כשעתיים מברצלונה, בסאלו הוכרזה בשנת 1966 על ידי אונסקו כאתר היסטורי ואמנותי בשל ייחודה הארכיטקטוני ויושבת על נהר הפלוביה. 

גשר עתיק יוביל אותנו אל חומות העיר נכנס ונרד למקווה מהמאה ה-14 העתיק ביותר באירופה, משם נגיע לכיכר העיר בה נמצאת כנסיית סנט פרה הנחשבת לאחד המבנים הרומנסקיים החשובים מן המאה ה-10, נבקר במוזיאון המניטוריות הנחשב לאחד מהטובים ביותר באירופה, נטייל בסמטאות הציוריות ונעצור לשתיית קפוצ'ינו או ביקור באחת מחנויות המזכרות.

בסאלו, ספרד

נמשיך את טיולנו לכיון פיגראס, עירו של גאון בן תקופתנו סלוודור דאלי אשר נולד בפיגרס בשנת 1904 וחי עד שנת 1989.
דאלי אמר על עצמו ועל עבודתו - "אנשים יכולים לאהוב את העבודות שלי או לשנוא אותם אבל אינם יכולים להתעלם מהם". כאשר נבקר במוזיאון ונסתובב בין היצירות, נבין את גאונותו של האומן ואת העובדה כי אכן אי אפשר להתעלם ממנו.

לאחר הפסקת צהרים וזמן חופשי בעיירה, נעשה את דרכנו חזרה לברצלונה ובשעות הערב המוקדמות נגיע למלון.

יום רביעי - ברצלונה

הבוקר נצא לסיור רגלי בתוך ברצלונה, נטייל ברובע "לה-רייברה" נראה את ארמון המוזיקה הקאטלני שנבנה על ידי האדריכל לואיס דומיניק אי מונטנר, משם נמשיך בין סמטאות הרובע לשוק המקורה השכונתי –"סנטה קטרינה", נסתובב בין הדוכנים, נחוש את אווירת השוק המקומי בשונה משוק תיירותי, ומשם נעבור לשכונת "לה-בורן" אשר הפכה בשנים האחרונות לאיזור משובץ בתי קפה מסעדות טאפס וחנויות אופנה לצעירים, נבקר ונתרשם מאחת הכנסיות הגותיות היפות ביותר והחשובות ביותר בברצלונה והיא כנסיית "סנטה מריה דל מאר".

מרובע בורן, נמשיך לפארק ה"סיוטדלה", הפארק והארמון ניבנו ע"י פיליפ ה-5 המלך הבורבוני הראשון והינו אחת מהריאות הירוקות של העיר נראה את בנין הפרלמנט של קאטלוניה, נשב לנוח מול המזרקה היפיפייה על שם אורורה, אלת השחר במיתולוגיה היוונית, מעשה ידיו של ג'וזף פינטסרה והמתמחה הצעיר של אנטוניו גאודי. לאחר מנוחה קצרה נמשיך לכיוון שער הניצחון שנבנה לקראת התערוכה העולמית שהתקיימה בברצלונה בשנת 1888 שם יחכו לנו האוטובוסים וניסע לכיכר קטלוניה.

פארק סיוטדלה

הפסקת צהרים וזמן חופשי לטייל ברחובות היפים של ברצלונה בחנויות והאטרקציות שהעיר מציעה.

בערב נצא לנסיעה משותפת לערב מהנה שיכלול מוזיקה וטעימות מהמטבח הקאטלני.

יום חמישי – ברצלונה – תל אביב

לאחר שנארוז את המזוודות, נעזוב את בית המלון וניסע לביקור ב"ארמון המוזיקה", בניין מרשים שנחשב לפאר ארכיטקטוני ונבנה על ידי האדריכל לואיס דומינק אי מונטנר לפני יותר ממאה שנה, ומציג את השילוב הייחודי כל כך של המודרניטסה עם בנייה מודרנית והשפעות גותיות. נכנס ונתרשם מאולם הקונצרטים הענקי עם תקרת הזכוכית שמאפשרת לאורך היום משחקי אור וצל ייחודים. 

משם נמשיך לביקור בבית החולים "סנט פאו" עבודה נוספת של דומניק אי מונטנר, שנחשב לאחד מבתי החולים היפים בעולם מבחינה ארכיטקטונית, מבנה בית החולים הוכרז בשנת 1997 על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית, בית החולים בנוי בסגנון המשלב את המודרניסטה המפורסמת של ברצלונה עם מוטיבים קאטלונים מקומיים, ומוטיבים מוסלמים, מעוטר בתגליפי מוזאיקה צבעוניים להפליא קרמיקה צבעונית, חלקי קיר צבועים ועיטורים גותים מהממים ביופיים, מחלקות בית החולים ממוקמות בינות גינות יפיפיות וכל אלה יוצרים אווירה מדהימה ושונה מבתי החולים שאנו מכירים.

נעצור להפסקת צהרים ומשם ניסע לשדה התעופה של ברצלונה לטיסתנו חזרה לתל-אביב.


צילומים באדיבות: ורד גלעד פרידמן

מפעל הפיס שומר לעצמו את הזכות לשנות (להקדים או לדחות) את מועדי הטיסות וכן לערוך שינויים בתכנית הנופש ובכל הקשור אליהם עפ"י שיקול דעתו הבלעדי. 

מפעל הפיס יעשה כמיטב יכולתו לעמוד בתכנית הסיורים והביקורים אך שומר לעצמו את הזכות לקיים שינויים ועדכונים בכל אחד מהמרכיבים המופיעים בתכנית.

ט.ל.ח.